2018 оны 11 сарын 28
Олон улсын Аэробик гимнастикийн тэмцээнд манай баг тамирчид амжилттай оролцлоо

БНСУ-ын нийслэл Сөүл хотноо өнгөрсөн амралтын өдрүүдэд Аэробик гимнастикийн олон улсын тэмцээн амжилттай болж өнгөрлөө.  Тус тэмцээнд БНСУ, БНХАУ, ЯПОН, МОНГОЛ гэсэн нийт 4 орны 171 тамирчин оролцож авъяас самбаагаа сорин өрсөлдсөн байна.  БНХАУ-ын баг 64, Япон улсын баг 5, Монгол улсын баг 52, БНСУ-ын баг 78 хүний бүрэлдэхүүнтэй иржээ.

Тэмцээний ерөнхий шүүгчээр Олон улсын гимнастикийн холбооны Аэробик гимнастикийн техникийн хорооны Нарийн бичиг, БНХАУ-ын иргэн Ван Хонг ажилласан байна.

Тэмцээн 12-14 насны Ганцаарчилсан эмэгтэй, эрэгтэй, хос, гуравласан, багийн төрөл 15-17 насны Ганцаарчилсан эмэгтэй, эрэгтэй, хос, гуравласан, баг, бүжгийн багийн төрөл 18-аас дээш насны Ганцаарчилсан эмэгтэй, эрэгтэй, хос, гуравласан, баг, бүжгийн баг, степийн багийн төрлөөр зохион байгуулагдсан бөгөөд манай баг тамирчид амжилттай оролцон олон медалийн эзэд боллоо.

12-14 насны ганцаарчилсан эрэгтэй төрөлд Ч.Батбуян 19.150 оноогоор 1-р байр Алтан медаль, Б.Оргилболд 18.700 оноогоор 4-р байрт, У.Амарсайхан 18.000 оноогоор 6-р байрт, У.Амарсанаа 17.800 оноогоор 7-р байрт, У.Амарсанаа 17.200 оноогоор 8-р байрт шалгарсан бол

12-14 насны Ганцаарчилсан эмэгтэй төрөлд Б.Саруул 18.900 оноогоор 6-р байрт, Н.Анужин 18.600 оноогоор 8-р байрт, С.Номин 18.150 оноогоор 9-р байрт, Э.Халиунаа 17.550 оноогоор 20-р байрт, Э.Оюумаа 17.550 оноогоор 20-р байрт, Ү.Анударь 17.350 оноогоор 22-р байрт, Б.Анужин 17.250 оноогоор 23-р байрт,

12-14 насны Хосын төрөлд Ч.Батбуян, Н.Анужин 18.400 оноогоор 4-р байрт, Г.Идэржавхлан, Э.Оюумаа 18.400 оноогоор 4-р байрт,

12-14 насны Гуравласан төрөлд  У.Амарсанаа, У.Амарсанаа, Б.Оргилболд 17.350 оноогоор 4-р байрт, У.Хосжаргал, Ч.Батбуян, Г.Идэржавхлан 17.450 оноогоор 5-р байрт, Э.Халиунаа, Н.Анужин, Ү.Анударь 16.500 оноогоор 9-р байрт,

12-14 насны багийн төрөлд У.Амарсанаа, У.Амарсанаа, Б.Оргилболд, Б.Энхтөгс, С.Номинжин 17.750 оноогоор 3-р байр Хүрэл медаль, Э.Халиунаа, Э.Оюумаа, Ү.Анударь, Б.Анужин, Б.Саруул 17.550 оноогоор 6-р байрт,

15-17 насны Ганцаарчилсан эрэгтэй төрөлд Д.Батмөнх 19.600 оноогоор 5-р байрт, Б.Анхбаяр 17.750 оноогоор 6-р байрт,

15-17 насны ганцаарчилсан эмэгтэй төрөлд Ж.Азжаргал 18.800 оноогоор 5-р байрт, Б.Ариулзул 18.050 оноогоор 7-р байрт,

15-17 насны хосын төрөлд Б.Ариулзул, Ө.Ёлка 18.250 оноогоор 5-р байрт,

15-17 насны гуравласан төрөлд  Д.Батмөнх, Ө.Ёлка, Б.Анхбаяр 17.:50 оноогоор 5-р байрт,

15-17 насны багийн төрөлд  Д.Батмөнх, Ө.Ёлка, Ж.Азжаргал, Б.Ариунзул, А.Амин-Эрдэнэ 19.150 оноогоор 4-р байрт,

15-17 насны бүжгийн багийн төрөлд  Н.Нямдаваа, Ц.Очирхүү, Д.Урангоо, Ж.Азжаргал, Б.Ариунзул, Э.Мөнхшүр 17.450 оноогоор 2-р байр Мөнгөн медаль,

18-с дээш насны эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд У.Насанбаяр 21.850 оноогоор 3-р байр Хүрэл медаль, А.Гантогс 20.800 оноогоор 5-р байрт,

18-с дээш насны эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Шүрэнцэцэг 19.000 оноогоор 6-р байрт, М.Бямбацэнд 18.600 оноогоор 7-р байрт,

18-с дээш насны хосын төрөлд  О.Содгэрэл, М.Бямбацэнд 21.350 оноогоор 1-р байр Алтан медаль, А.Гантөгс, Г.Саранцацрал21.350 оноогоор 5-р байр

18-с дээш насны гуравласан төрөлд Э.Мөнхнасан, Б.Золбаяр, А.Гантогс 19.850 оноогоор 5-р байрт,

18-с дээш насны багийн төрөлд

Э.Мөнхнасан, Б.Золбаяр, А.Гантогс, Б.Өлзийжаргал, Г.Сэргэлэн 20.750 оноогоор 2-р байр Мөнгөн медаль,  М.Бямбацэнд, У.Насанбаяр, О.Содгэрэл, Б.Хаштайш, Б.Пүрэв-Эрдэнэ 20.100 оноогоор 5-р байрт,

18-с дээш насны бүжгийн багийн төрөлд  М.Бямбацэнд, У.Насанбаяр, О.Содгэрэл, Б.Хаштайш, Б.Пүрэв-Эрдэнэ, Б.Шүрэнцэцэг, М.Буяндэлгэр, Э.Батмаа 17.800 оноогоор 2-р байр Мөнгөн медаль, Г.Болортулга, Э.Мөнхнасан, Б.Золбаяр, А.Гантогс, Б.Өлзийжаргал, Г.Сэргэлэн, Г.Саранцацрал, М.Солонго, Э.Уранчимэг 17.450 оноогоор 4-р байр

18-с дээш насны Степийн багийн төрөлд  М.Бямбацэнд, У.Насанбаяр, О.Содгэрэл, Б.Хаштайш, Б.Пүрэв-Эрдэнэ, Б.Шүрэнцэцэг, М.Буяндэлгэр, Э.Батмаа 17.800 оноогоор 2-р байр Мөнгөн медаль, Г.Болортулга, Э.Мөнхнасан, Б.Золбаяр, А.Гантогс, Б.Өлзийжаргал, Г.Сэргэлэн, Г.Саранцацрал, М.Солонго, Э.Уранчимэг 17.450 оноогоор 4-р байрт тус тус шалгарлаа.

Манай улсын тамирчдын дасгалжуулагчаар ЧД-ийн ЗДДӨШБагийн дасгалжуулагч, Ахмад багш Ш.Оюунчимэг, ХУД-ийн 34-р сургуулийн багш Ж.Чулуунцэцэг, МУБИС-ийн БТС-ийн багш Б.Бат-Отгон, Г.Болортулга, ҮБТДС-ийн багш Э.Мөнх-Оргил нар ажилласан байна.

 

Эх сурвалж: БСШУСЯ

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд ZONE.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 99941845 утсаар хүлээн авна.
Сэтгэгдлийг ачаалж байна ...